Alvernia

Pamiątki komunijne online

Wspaniała lektura dla młodych czytelników

Wspaniała lektura dla młodych czytelników

Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby nasze dzieci pokochały czytanie. Może do końca nie będą darzyć miłością lektur szkolnych. Jednak niech kochają inne książki. Zamiast zasypywać dzieci zabawkami, których mają już mnóstwo kupmy im książkę. Również wtedy, kiedy chcemy im kupić prezent na Pierwszą Komunię. Może nie jest ona tak wartościowa, jak drogi smartfon, czy też quad. Jest ona jednak na tyle wspaniałym elementem naszego życia, że każde dziecko się z niej ucieszy. No i nie można zapomnieć, że książki są najbezpieczniejszą formą prezentu.

“Tajemnica cyrku”

Dzieci kochają rozwiązywać tajemnicę. Może niekoniecznie lubią rozwiązywać zadania z matematyki. Jednak z wielkim zapałem podejmują się zadań, jakie często stawia przed nimi los. I bardzo chętnie zamieniają się na ten czas w detektywów. Dlatego seria książek “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” cieszy się tak ogromną popularnością. Na rynku ukazało się już kilkanaście pozycji z tej serii. Nad całością czuwa Martin Widmark, który na co dzień jest nauczycielem. Tym razem autor zapozna nas ze wspaniałym cyrkiem, który przyjeżdża do Valleby. Cyrk Splendido to miejsce, gdzie wszyscy się doskonale bawią. Klaun Bobo i magik Trocadero robią wszystko, aby rozbawić publiczność. Ali Pasza z wielką dumą prezentuje na arenie swoje muskuły. Jest jeszcze wielu innych artystów, którzy dają wspaniałe show. Widzowie wpatrują się jak urzeczeni w to show. Jednak kiedy przychodzi już pora pójścia do domu wielu z nich ze zdumieniem odkrywa brak portfela, pieniędzy i najbardziej wartościowych rzeczy. Zostali okradzeni podczas występów! Kim jest rabuś? Wyjaśnienie tak skomplikowanej zagadki zostaje powierzone dwójce młodych detektywów.

“Tajemnica diamentów”


Jeżeli jednak uznamy, że jedna książka to za mało, to zawsze możemy dokupić kolejną część. Może to być “Tajemnica diamentów”, które zaczynają ginąć ze sklepu jubilerskiego. Sprawa jest o tyle dziwna, że codziennie ginie tylko jeden drogocenny kamień. Kto jest za to odpowiedzialny? Policja zupełnie nie może poradzić sobie z rozwiązaniem tej sprawy. Dlatego proszą o pomoc Lassego i Maję, którzy bardzo chętnie wspierają ich swoim bystrym umysłem. Czy za kradzieżą stoją Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt? Są to pracownicy sklepu jubilerskiego, którzy są najbardziej podejrzanymi osobami. A może ktoś zupełnie inny będzie odpowiedzialny za to, że diamenty znikają ze sklepowej półki? Warto się o tym przekonać. Bardzo wartka akcja oraz bystry umysł dwójki wspaniałych dzieci sprawią, że i nasze dzieci uwierzą w swoje siły oraz umiejętności.

Invitation obraz autorstwa freepik – www.freepik.com